BAĞIŞ YAP GÖNÜLLÜ OL

İhak Video Galeri

İnsan Hakları ve Adalet Hareketi Başkanı Av. Cihat Gökdemir’in katıldığı 1 Şubat 2018 tarihli Öğleden Sonra programının video kaydı.

 

 

Sema Dilek Özdoğan: “15 Temmuz darbesiyle, 28 Şubat mahkumiyetlerini veren hakim-savcıların FETÖ’cüler olduğu ortaya çıktı. Darbeci ve terör örgütü mensubu bu hakim-savcıların dosyaları yeniden tek tek ele alınıp incelenmeli. Birçok aile maalesef halen mağdur.”

 

 

Mustafa Köylü: “95 yılında abimi tutuklarında polisler abimle birlikte evimize geldiler. Üzerindeki bembeyaz kazağı kanlar içindeydi. Annemin tepkisi üzerine polisin dediği şuydu: Ne oldu teyze tabutla mı getirdik nedir bu tepkin.”

 

 

Mustafa Köylü; “Artık başörtülü milletvekilleri var, öğretmenler var. Şu anda cezaevindeki mağdurların 28 Şubat’taki mücadelesinin de payı var bu serbestlikte. Bu serbestliği yaşayanlar, hala 28 Şubat’ın çilesini cezaevinde çekenleri unutmamalı”‬

 

 

Sevgül Kurtuluş: “Bizim davalarımıza bakan hakimler ve savcılar FETÖ’den cezaevinde. 15 Temmuz’dan sonra dosyalarımızın onaylanmayacağını bekliyorduk. Maalesef son birkaç aylık sürede bütün dosyalar toparlanmış ve cezaların hepsi onanıyor. Bu durumdan mağdur olan çok fazla insan var.”

 

 

Nevin Özbilen 25 yıldır oğlunu bekliyor: "Bir baktım geliyor. Elini elleyemedim. Karşıdan baktım, sarılamadım. Yine de şükrediyorum, en azından yaşıyor... Çok zor günler geçirdik. Artık feraha kavuşalım."

 

 

Ramazan Erdemir: "26 yıldır insanlar dört duvar arasında eriyip gidiyor. Ailelerinden ayrılanlar, yuvaları dağılanlar oldu. Babalarını görmeden ölenler oldu. Artık cezaevine ziyarete gitmek istemiyoruz. Onları alıp gelmek istiyoruz."

 

 

Leyla Tunce: “Oğlum götürüldüğünde 17 yaşındaydı. Bir ay sonra nerede olduğunu öğrendik. Gördüğü işkence nedeniyle tanıyamadım. 24 senedir cezaevinde. Kendisini yargılayanların tamamı FETÖ'den tutuklandı ama biz hâlâ oğlumuzun suçunu öğrenemedik.”

 

 

Leyla Tunce: “Oğlum 17 yaşındaydı hapse girdiğinde. Gördüğü işkenceler nedeniyle kendisini gördüğümde tanıyamadım.”

Mesut Tunce kendisini mahkum eden Birifingçi ve FETÖcü hakim-savcılar nedeniyle ‘vatana ihanet’ten hapiste. Leyla Tunce ise 24 senedir oğlunu bekliyor.

 

 

Kıymet Aşkın: “14 yıldır oğlum içeride. Yeniden yargılansın, suçu tespit edilsin. Eğer suçluysa ömür boyu hapis verilsin.”

28 Şubat mağdurlarından Kamil Aşkın'ın annesi Kıymet Aşkın’ın oğlu 14 yıldır cezaevinde, tek arzusu oğlunun yeniden yargılanması.

 

 

Kıymet Aşkın: “Emine Erdoğan’a sesleniyorum. Lütfen, o da bir anne.”

Kıymet Aşkın’ın oğlu 14 yıldır cezaevinde, tek arzusu oğlunun yeniden yargılanması.

 

 

İnsan Hakları ve Adalet Hareketi iHAK 13 Ocak 2018 tarihinde, son dönemde Kudüs’e ziyaret amaçlı giden Türk vatandaşlarının Ben Gurion Havalimanı'nda karşılaştığı ihlallere ve onur kırıcı muamelelere yönelik bir basın açıklaması yaptı. iHAK Başkan Yardımcısı Av. Gülden Sönmez’in yaptığı basın açıklamasında İsrail’in Türk vatandaşlarına yönelik sistematik olarak uyguladığı ihlaller ve çözüm önerileri paylaşıldı.

 

 

İhak Başkan Yardımcısı Av. Gülden Sönmez ve Sena Beltagy Mısır Akrep Hapishanesi ve Kudüs’teki Gelişmelerle ilgili 8 Aralık 2017 tarihinde Hilal Tv Sözü Esirgemeden Programına Konuk Oldu.
5-7 Ağustos Şemdinli Altınsu Köyü’nde Yaşanan Hadiselerle ilgili İhak Başkanı Av. Cihat Gökdemir’in TRT Kurdi Kanalına Yaptığı Açıklama
Prof. S. Mohammad Marandi’nin 9 Aralık 2017 tarihinde iHAK ev sahipliğinde gerçekleşen Evrensellik ve Görecelik Arasında İnsan Hakları Panelinde “Western ‘Values’ and the Colonization of the Mind” başlıklı sunumu
Dr. Azzam Tamimi’nin 9 Aralık 2017 tarihinde iHAK ev sahipliğinde gerçekleşen Evrensellik ve Görecelik Arasında İnsan Hakları Panelinde “Selectivity in Human Rights Reporting and the erosion of credibility” başlıklı sunumu
Dr. Anas Al-tikriti’nin 9 Aralık 2017 tarihinde iHAK ev sahipliğinde gerçekleşen Evrensellik ve Görecelik Arasında İnsan Hakları Panelinde “Human Rights and Freedoms as essential elements of Islam and ethical policy” başlıklı sunumu
İnsan Hakları ve Adalet Hareketi iHAK tarafından hazırlanan Mısır Tora/Akrep Cezaevi Raporunun 30 Kasım 2017 Tarihli Basın Toplantısı
iHAK Başkanı Av. Cihat Gökdemir 13 Aralık 2017’de Harbiye’de İstanbul Kongre Merkezindeki İİT Liderler Zirvesinde T.C. Cumhurbaşkanı ve İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen mektubu basınla paylaştı.  
iHAK Genel Sekreteri Ahmet Zeki Olaş'ın Arakan Hadiseleriyle ilgili Myanmar Yangon'dan 4 Eylül 2017 Tarihli Açıklaması

 
 
 
 

© 2017 İHAK Tüm Hakları Saklıdır.